13.979 gösterim
3,68 viral puan

Efsanevi 10 OZ Karakteri

CİNE-5 te 97-2003 yıllarında yayımlana Oswald State Correctional Facility kısaca oz adlı hapishanede geçen olayları anlatan efsanevi dizi.` Dizide gangsterler,naziler vb. gruplar yer alır. Uyusturucu ticareti için kıyasıya bir yarış var iken bir yanda mahkumlar kendilerini bulmaya çalışırlar.
adebisi 17.05.2015 saat 03:23
 1. 1. Pancamo

  Ryan ın sinsi planları sonucu çöken Schibetta nın koltuğuna oturur. İşini bilir Peter gibi çaylak değildir kendisi. Meksikalılar ile hep yakın bir ilişki kurmuştur. Meme işinde iyi bir çıkarır.
 2. 2. Cyril

  Kardeşi Ryan ile girdikleri bir dövüşte kafasına bir darbe alır ve hayatı değişir. Eski bir boksördür. Fakat boksörlüğünden pek bişey kaybetmez. Khanı yere sermiştir ne de olsa. Zihinsel engelli olsa dahi idam edilir. Kardeşinin pis işlerini bu yapar.
 3. 3. Rebadow

  Pek bi uysal görünür. Hapishanede piyango tutturmuştur. Ama torunu ölünce yıkılmasına mani olamadı. İdam sandalyesinden elektriklerin kesilmesiyle kurtulmuştur. Hemen ardından müebbete çarptılır. Kimseye karışmaz. Busmalisle takılırlar. Vietnam gazisidir.
 4. 4. Ryan

  Çakaldır. Asla kendisi öldürmez. Hep başkalarına yaptırır. Dr.Nathana aşıktır fakat aşkından tehlikeli işlere girer ve müebbete çarptılır. Çete liderleri ile arasını iyi tutar. Bu elemana karışmamak gerekir. Dizinin sonlarına doğru imana gelir.
 5. 5. Keller

  Üç homoseksüeli öldürmüştür. Az da çapkın değildir. Koskoca rahibeyi yemininden ettiriyordu. Beecherın aşkından ölmüştür. Finalde aryan kardeşliğini toplu götürür. İlk başlarda hataları olsada sonradan toparlanmıştır.
 6. 6. Beecher

  Alkol kurbanlarından olan Beecher küçük bir kız çocuğunu kazayla öldürmekten yatmaktadır. Her ne kadar Vern ın kollarına düşüp tecavüze uğrasada delirmeyi başarıp kafa tutan abimiz. Kelleri kıskandırmak için her yolu denemiştir. Said ne kadar düzeltmeye çalışsada akıllanmadı şartlı tahliyesi bozulmuş oldu.
 7. 7. Vern

  Aryan kardeşliğinin başını bu eleman çeker. Ayağından hiç çıkmayan postalları ve kamuflajı ile özletiyor kendini. Beecher hem iki oğlunu hemde arkadaşı katletmiştir. Uzun zamandır takıldığı Robson u bile bi çırpıda silebilmiştir.
 8. 8. Adebisi

  Gangsterlerin başına geçmesiyle güçlü bir ittifak kurar, fakat sürpriz bir oyunla meksikalılara ve italyan mafyasına kazığı atar. Querns döneminde hapishaneyi siyahlarla doldurup meme satışında rekoru kırmıştır. Jaranın ölmesi sonucu yaralanan Adebisi tekrar işlerin başına koyulur. Wangleri temizler ve işleri ilerletir. Said e saygınlık duyar. Kafasındaki şapka nasıl düşmez merak konusudur. Erken gitmiştir çınar.
 9. 9. Said

  Müslüman kardeşimiz geldiği ilk zamanlar sakindir ve isyan çıkarır. Şiddetten kaçınır. Adebisiyi öldürdükten sonra insanlara karşı çok sert bir tavır alır. Gönül işlerine girdiği zaman Zahire imamlığı kaptırır. Aryanları iyi benzetir. Omar a yaptıklarını söylemiyorum bile.
 10. 10. Alvarez

  Sadece bir dayaktan içeri giren baharatçı eleman gardiyanın gözlerini çıkarmak zorunda bırakılır. Bir türlü işlediği cinayetlerden ötürü tecritten çıkmaz. Şartlı tahliye görüşmeleri hep kötü olur. Sonradan dirilir.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 14 gösterim
 • Twitter: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 311 gösterim
 • Toplam Seed: 3.799 gösterim
 • Toplam Direkt: 9.869 gösterim
 • Viral Puan: 3,68