31.289 gösterim
5,29 viral puan

Filmlerde Aksiyon Sahneleriyle Gönüllere Taht Kurmuş 15 Sanatçı

Film ve dizilerde bir çok sahnede nefeslerimizi tutarak izlediğimiz bu adamlardan bazılarını toparlayabildiğim kadar toparladım sizler için. Bir çoğunu da tutturduğuma eminim. Buradan buyurunuz efenim.
Not: Sıralama önemsizdir.
EnesAbiş 23.07.2014 saat 15:47
 1. 1. Scott Adkins

  Scott Adkins benim favorim, hayranlıktan geberdiğim bir insandır. Bu adamdan daha fazla hayran olduğum kimse yoktur.
  Scott Adkins herkesin gönüllerine Undisputed II filminde taht kurup serinin 3. filminde hayran sayısını iki katına çıkartmış olsa da bu iki filminden önce yer aldığı bir çok proje vardır. Jacke Chan ile birlikte "Altın Yumruk İstanbul'da" filminde Türkiye'ye gelmiş ve o filmde rol bile almıştır. 2 kez Türkiye'yi ziyaret etmiştir. Scott Adkins aksiyon akrobatik ve dövüş sahnelerinin gerçek manada vazgeçilmezidir.
 2. 2. Jean Claude Van Damme

  Van Damme zaten efsanedir. Bacak açma ve estetik tekmeleriyle görsellikte tavan yapar. Filmleri de çok heyecanlıdır. Dövüş sahneleri nefes keser. Scott Adkins'in en büyük idollerinden birisiydi kendisi. JCVD'yi örnek alırdı ve sonrasında bir çok projede yanında yer aldı yakın bir arkadaşlıkları oldu. Bende Scott kadar şanslı olabilsem ya..
 3. 3. Michael Jai White

  Mİchael Jai White'de Undisputed II de Boyka rolündeki Scott Adkins'in bacağını kırarak onu sakat bıraktığı George Chamfers rolüyle ününe ün katmıştır. Kalıplı ve boksör rollerinde oynaması sizi aldatmasın. Kendisi Van Damme kadar esnek ve estetik tekmeler atabilir. 9 farklı Karate dalında siyah kuşak sahibidir. Kan ve Kemik filminde tekmelerini konuşturmuştur.
 4. 4. Lateef Crowder

  Crowder, Andreago Silva rolüyle Yenilmez 3'de Boyka'yı en çok zorlayan ikinci dövüşçü olmuştur. Oynadığı 3 filmin 2 sinde Capoeira ustası rolünde olur, Capoeira sporunu resmen konuşturur. Tony Jaa ile olan dövüş sahnesi de ona keza heyecanlıdır.
 5. 5. Jason Statham

  Jason reyize yorum yapmaya gerek var mı bilemem. Oynadığı filmlerde dövüş ve çatışma sahneleri soluk keser. Taşıyıcı serisi zaten yeterli açıklamayı yapar diye düşünüyorum. Şimdi ise Expendables serisinde estirmektedir. Scott Adkins'le olan dövüş sahnesi serinin en heyecanlı sahnelerinden birisidir.
 6. 6. Dolph Lundgren

  İşte bu adam kelimenin tek manasıyla bir efsanedir. Sylvester Stallone ile aldığı projelerin tutulmaması gibi bir durum söz konusu dahi olamamıştır. Expendables serisinde karizmasıyla dövüşür resmen. Evrenin askerleri serisi de ona keza. Hele ki son çıkan Van Damme ve Scott Adkins ile yer aldığı seride kendisine bir kez daha hayran bırakmıştır. Her filminde heyecana kapılmadan izlenildiği bir sahnesi yok gibi bir şey.
 7. 7. Donnie Yen

  Ip Man filmiyle ünü yakaladı desek yeridir. Çok sağlam dövüş şekli vardır ve bir çok dalı bilir. Ip Man filminde ki dövüş stilinin yanı sıra SPL filminin son sahnelerinde ortaya mükemmel bir koordinasyon çıkartmış, kasılarak izleme fırsatı sunmuştur seyirciye.
 8. 8. Hugh Jackman

  Wolverine rolü ile akılda kalmıştır. Özellikle son iki filmde hem kendisini hemde X-Man'ı daha çok sevdirmiştir. Aksiyon sahnelerinin yanı sıra The Prestige filmini şiddetle tavsiye ediyorum.
 9. 9. Andy Withfield

  Spartacus Blood And Sands dizisinde Spartacus'e hayat verdi. Ancak sezon bittiğinde hepimizi yasa boğdu. Dövüş sahneleriyle ekrana kilitleyen Withfield diziyi devam ettiremeden yaşama veda etti. Halbuki aşırı derecede heyecan vericiydi.
 10. 10. Gerard Buttler

  Kendisi dövüş sanatçısı değildir ama aksiyon sahnesi dediğin zaman bu adamın 300 Spartalı filmindeki Leonidas performansı yeter de artar bile.. Leonidas rolüyle bu adam efsaneleşmiştir.
 11. 11. Sylvester Stallone

  Bir efsane daha. Rocky serisinden mi başlayalım, Rambo serisinden mi. Yoksa 60 yaşını aşmasına rağmen gençlere taş çıkartan vücuduyla çektiği ve çekmekte olduğu Expendables serisinde hem yönetip hem başrol oynamasından mı. Yoruma gerek yok bence.
 12. 12. Marko Zaror

  Nam-ı Değer Raul Quiones. Boyka'nın ezeli rakibi. Performansını ve yeteneklerini hepimiz gördük. Ancak bu adamı sadece Yenilmez filmiyle sınırlandırmayın. Dövüş sahnelerini bir araştırın derim ben.
 13. 13. Tony Jaa

  Muai Thai filmlerini vazgeçilmez acımasız baş rolüdür kendisi. Bu dalda en ileri kişilerden birisidir ve dövüş sahnelerindeki ölümcül vuruşlar meşhurdur. Ong Bank'ı herkes izlemiştir eminim ama izlemeyenlere de tavsiye ederim. Konu olarak olmasa da aksiyon olarak.
 14. 14. Josh Holloway

  Bu arkadaş da dövüş sporcusu değil. Ancak Lost dizisinde dahil olduğu aksiyon sahnelerindeki performansından dolayı ekledim. Lost dizisindeki aksiyon sahnelerine bir göz atın derim.
 15. 15. Manu Bennet

  Nam-ı Değer Crixus.
  Spartacus dizisinde Spartacus'u arenada, teke tek adil bir mücadelede yenebilmiş tek gladyatör olarak ün saldı ekranlara. Kendine hayran bırakan asi dövüş biçimi orduyu yöneten ikinci adam oluşu dizideki vazgeçilmez karakter olmasını sağlamıştır. Dizide ölmesi resmen izleyiciyi yasa boğdu.
 16. 16. Cyril Raffealli

  Banlioue 13 filmindeki performansı başta olmak üzere bir çok aksiyon sahnesinde Scott Adkins'i aratmayan yetenekleriyle izleyiciyi ekrana kilitlemesiyle bilinir. Parkur yeteneklerini izlemenizi öneririm.
  Scott Adkins'le beraber Türkiye'ye Dark Deal filmi için gelmiştir. Ancak film aksiliklerden dolayı çekilmemiştir.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 51 gösterim
 • Twitter: 61 gösterim

 • Toplam Viral: 3.646 gösterim
 • Toplam Seed: 5.917 gösterim
 • Toplam Direkt: 21.726 gösterim
 • Viral Puan: 5,29