315 gösterim
12,12 viral puan

Son Yılların Trendi: Minimalizm

nursultansaydan 11.05.2020 saat 14:44
 1. Modern dünyada, minimalizm fikri çoğu insan için yabancıdır. Doğduğumuzdan beri sahip olduğumuz maddi şeylerin mutluluğa yol açtığına inanmak için şartlandık. Gereksiz birçok eşyayı toplamak birçoğumuz için bir alışkanlık haline geldi ve hayatımızın büyük bir kısmını ihtiyaç duymadığımız öğeleri toplayarak harcıyoruz. Fakat kendinizi sizi mutlu etmesi beklenen yararsız eşya yığınları tarafından boğulmuş hissediyorsanız, minimalist bir yaşam tarzı sizin için doğru olabilir.
 2. Minimalizm Nedir?

  Minimalizmi basit terimlerle tanımlamak zordur, çünkü bu herkes için farklı bir anlam ifade eder. Minimalist bir yaşam tarzının belirleyici özelliği, maddi öğelere bağlılığın az olmasıdır.Bazıları için minimalizm, evlerinin iyi organize ve dağınıklıktan arındırılmasını sağlamaktan başka bir şey ifade etmez. Bazıları minimalistler için ise bunların yanı sıra, günlük meditasyon ve derin tefekkür içeren manevi bir yolculuktur.

  Sahip olduğu gereksiz eşya karmaşası karşısında bunalmış hisseden çoğu insan günümüzde minimalizme yönelmekte. Eğer evinizdeki boş alanlarınız tükeniyor, hantal mobilyalarınızdan sıkılmış veya evin etrafındaki dağınıklık yığınlarıyla mücadele ediyorsanız, bu sizi bir hayli yıpratıyor olabilir. Hatta tüm bu dağınıklık nedeniyle hayatınızın diğer alanlarındaki olumsuzlukların arttığını bile görebilirsiniz. Eğer işe yaramaz şeyleri satın alma ve onları saklamak için bir yer bulmak için verdiğiniz mücadele döngüsünü kırmak istiyorsanız, minimalist yaşam tarzı sizi bekliyor olabilir.

  Minimalizm sayesinde, çekmecelerden, dolaplardan veya bodrumdaki eşyalardan kurtulmaya başladığınızda, evinizde daha fazla alan açılmış olacak, böylece hareket alanınız genişleyecektir. Uzun zamandır tuttuğunuz fakat kullanmadığınız eşyaları bırakmış olmak size ayrıca özgürlük hissi vermiş olacaktır. Fazla eşyalarınızdan ve lükslerinizden kurtuldukça, onlara ayıracağınız bütçeyi farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Minimalist bir yaşam tarzında paraya bağımlılık çok daha düşüktür bu da yine sizi daha özgür kılar.

  Minimalist ev tasarımı örneklerini keşfetmek için: https://kulturveyasam.com...inimalist-ev-tasarimlari/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 26 gösterim
 • Toplam Direkt: 288 gösterim
 • Viral Puan: 12,12