1.012 gösterim
24,68 viral puan

Dünyanın En Çok Turist Çeken Şehirleri

MerakliYazar 29.11.2019 saat 14:41
 1. 6. Milan

  Milan, İtalyan kültürü, müzik medya ve sporun merkezidir. Eğer bir müzik aşığıysanız, özellikle La Scala'yı kaçıramazsınız. Şehir, dünyanın moda başkentlerinden ve alışveriş merkezlerinden biridir. Tüm İtalyan bölgesel mutfakları, dünyanın geri kalanından diğerleriyle birlikte zengin bir şekilde temsil edildiğinden, zengin bir yemek deneyimi sunar. Alışveriş mutfak müzik gece hayatı, futbol ya da sanat olsun, Milano yılda yaklaşık 7 milyon turist ağırlıyor.
 2. 5. Barselona

  Barselona, ​​dünyanın önde gelen turizm ekonomi ve kültür başkentlerinden biridir. Ticaret eğlence medya moda bilim ve sanattaki etkisi büyük bir küresel şehir statüsünü sağlamıştır. Barselona, ​​sayısız rekreasyon alanı ile uluslararası üne sahip bir turizm merkezidir. Dünyanın en iyi plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Sekiz UNESCO Dünya Miras Alanı da dahil olmak üzere, ılık ve sıcak iklimi ve tarihi mirasıyla, Barselona'nın dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ev sahipliği yapmakta. Şehir yılda yaklaşık 8 milyon ziyaretçi ağırlamakta.
 3. 4. Prag

  Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Ortaçağ'dan bu yana dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Yüzyıllar boyunca “altın”, “yüz kuleli şehir”, “dünyanın tacı” gibi sıfatlar Prag'a atfedilmiştir. Zengin tarihi onu popüler bir turizm merkezi haline getiriyor ve 2017'den itibaren şehir yılda 8,5 milyondan fazla uluslararası ziyaretçi alıyor. Prag’ın 2,6 milyon vatandaşı, Avrupa’nın en misafirperver ve güler yüzlü ev sahipleri arasında sayılıyor.
 4. 3. Roma

  Roma muhtemelen bu listede binlerce yıldır ziyaretçileri çeken tek şehir. Bu ebedi şehir, dünyayı güç, kültür ve dinin merkezi olarak, kabaca 2800 yıllık varoluşunda çok etkiledi. Şehir, Roma sınırları içindeki bağımsız bir ülke olan Vatikan'a ev sahipliği yaptığı için, genellikle “iki devletin başkenti” olarak adlandırılır. Kent merkezi, UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı olarak listelenirken, Kolezyum en popüler turistler arasında yer almaktadır.
 5. 2. Paris

  Fransa'nın kozmopolit başkenti Paris merkezinde 2,2 milyon ve tüm metropol bölgesinde yaşayan yaklaşık 12 milyon insanla Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biridir. Yılda 15 milyon turist çeken şehirde Seine Nehri de dahil olmak üzere şehrin büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta. Dünyanın en çok ziyaret edilen turistik bölgesi olan Eyfel Kulesi, Arc de Triomphe, Notre-Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Moulin Rouge vb. gibi birçok simge yapı bu muhteşem metropolün bir parçasıdır.
 6. 1. Bangkok

  Tayland'ın başkenti, dört yıldır dünyanın en popüler destinasyonu. 2019'un sonunda ise ziyaretçi sayısının yüzde 3,34 oranında artacağı öngörülüyor. Bangkok’un ziyaretçilerinin çoğu, sırasıyla Çin, Japonya Güney Kore, Hindistan ve Birleşik Krallık’tan geliyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 15 gösterim
 • Toplam Seed: 41 gösterim
 • Toplam Direkt: 956 gösterim
 • Viral Puan: 24,68