880 gösterim
11,14 viral puan

Alibaba nedir ve İhracatçılar İçin Nasıl Ayrıcalıklar Sunuyor?

İnternet günlük hayatımızın ayrılmaz bir bütünü artık her şeyi internetten yapıyoruz. İnternet hayatımıza girip yaygınlaşmasıyla birlikte ticaret hayatını da farklı bir boyuta geçti.
MerakliYazar 16.08.2018 saat 11:46
 1. İnternet günlük hayatımızın ayrılmaz bir bütünü artık her şeyi internetten yapıyoruz. İnternet hayatımıza girip yaygınlaşmasıyla birlikte ticaret hayatını da farklı bir boyuta geçti.

  Dış ticaret firmalarının globalleşmesi amacıyla Alibaba kurulmuştur. İnternetin ihracat ve ithalat işlemlerinde yapmış olduğu en büyük etki ise global pazarlardır. Bu pazarların en önemlilerinden birisi de yine Alibaba.

  4 Nisan 1999'da Alibaba.com, internetin yeni yeni yaygınlaştığı dünyada B2B web sitesi olarak hayatımıza girmiştir. Özellikle, Çin’den ithalat yapmak isteyen firmaların yoğunlukla kullandığı alibaba.com, ürünlerini pazarlamak isteyen ihracatçıların da en uğrak adreslerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

  İthalatçı firmalardan sunmuş oldukları hizmetlere karşı herhangi bir ücret talep etmiyor. Ücretsiz üyelikle beraber, alibaba.com üzerinde 50 adet ürün yayınlama hakkına sahip olabiliyorsunuz. Yüklediğiniz 50 adet ürüne, 6 adet fotoğraf ekleme şansına sahip oluyorsunuz. Ücretsiz üyeliğin en büyük dezavantajı ise, ürün sorgulamalarında firmanıza ait ürünlerin, ücretli üyelerden sonra gözükmesi oluyor.

  alibaba.com aracılığıyla ticari hayatınıza hareketlilik katmak istiyorsanız. “Neler yapabilirim ?”, “Nasıl yapabilirim” diye düşünüyorsanız ve daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz.
  https://bit.ly/2OHcCd7

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 79 gösterim
 • Toplam Direkt: 796 gösterim
 • Viral Puan: 11,14