266.591 gösterim
2,94 viral puan

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Hayat Birlikte Güzel Çağrısı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ nedeniyle yapılan açıklamada, hayvanlar için duyarlılık çağrısında bulunuldu ve ‘Hayat Birlikte Güzel’ mesajı verildi.
SelimCan 02.10.2017 saat 15:15
  1. Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Veteriner Hekim Barbaros Cihangir, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle, hayvanların da her canlı gibi yaşama hakkı olduğu ve hayatın birlikte güzel olduğunu ifade ederek, duyarlılık çağrısında bulundu. Hayvanların zaman zaman yaşamlarını etkileyen olumsuzluklara dikkati çeken Cihangir, “Hayvanlara yaşatılan tüm sorunlara dikkat çekmek amacıyla 1931 yılında ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ olarak ilan edilmiştir” dedi.
  2. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanların ilgi, şefkat, sevgi yemek ve su gibi tüm ihtiyaçlarını karşıladığını da anlatan Cihangir, “Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayvanların tedavi, aşılama ve kısırlaştırma işlemlerini, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde aralıksız sürdürüyoruz. Yeterli imkânı bulunmayan ilçe belediyelerinden getirilen sahipsiz hayvanlara da bakım hizmeti veriyor ve şehrin birçok noktasında hayvanların su ihtiyacını gidermek için odaklar oluşturuyoruz” diye konuştu.
  3. Soğukların yaklaşmasıyla birlikte yiyecek bulma sıkıntısı yaşayan tüm hayvanlar için de gerekli yemlemelerin yapıldığını anlatan Cihangir, bu çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi.
  4. Hayvanları korumanın, gelecek nesilleri eğitip çocuklara hayvan sevgisinin aşılanmasıyla mümkün olacağını vurgulayan Cihangir, “Kurum veteriner hekimleri tarafından okullarda ‘Hayvan Hakları’ ile ilgili seminerler veriliyor ve verilmeye devam edecek. ‘4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde de çeşitli etkinliklerle hayvanlara duyarlılığın artması adına çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 126.479 gösterim

  • Toplam Viral: 83.413 gösterim
  • Toplam Seed: 90.596 gösterim
  • Toplam Direkt: 92.582 gösterim
  • Viral Puan: 2,94