3.628 gösterim
33,91 viral puan

Öğrencilerin uçakları Brandweek İleri Dönüşüm Sergisi’nde!

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri tarafından geri dönüştürülmüş strafor, ahşap ve inşaatlarda kullanılan artık metal parçalarından işlenerek üretilen uçaklar BrandWeek İstanbul fuarındaki Upcycling (ileri dönüşüm) sergisinde katılımcılarla buluştu. !
ihabotihabot 07.11.2014 saat 16:17
 1. Yarışmalar, gösterimler ve workshopların yanısıra dünyaca ünlü konuşmacıların katılımıyla 3-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Brandweek İstanbul, İstanbul Kongre Merkezi’nde katılımcılarla buluşmaya devam ediyor. Ar-Ge, tasarım ve tüm proje ve cihazlarında sürdürülebilirliği en ön planda tutan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri tarafından geri dönüştürülmüş strafor, ahşap ve inşaatlarda kullanılan artık metal parçalarından işlenerek üretilen uçakların yer aldığı BrandWeek İstanbul’daki Upcycling sergisi, konukları geri dönüşüm üzerine yeniden ve inovatif biçimde düşünmeye davet ediyor.

  Geleceğin sürdürülebilirliğin çağı olduğuna inandığını ve bilim ve teknoloji yoluyla bu çağın liderlerinden biri olmayı hedeflediğini söyleyen Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Halilcan Memoğlu, “Konuşabildiğimden beri okuyor ve kalem tutabildiğimden beri tasarım yapıyorum” dedi.

  “STRAFOR GÖKLERE ÇIKIYOR”
  Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri çöp, denilen malzemelerden binlerce metre irtifaya uçan ve oradaki atmosferik şartlara göğüs gerebilen uçaklar üretti. Okuldaki her öğrencinin yer aldığı ve ortaya işlevsel bir ürünün çıktığı RC (Radio Control) havacılık projesinde öğrenciler geri dönüştürülmüş strafor, ahşap, inşaatlarda kullanılmış artık metal parçaları gibi basit ve kolayca temin edilebilecek malzemeleri işleyerek kilometrelerce uzağa uçabilen uçaklar inşa ediyor ve straforu göklere çıkarıyor. Moda tasarımcısı Bahar Korçan’ın küratörlüğündeki Upcycling sergisi, gün boyunca ziyaretçiye açık olacak.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 107 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.509 gösterim
 • Viral Puan: 33,91

İlgili Haberler