2.928 gösterim
39,57 viral puan

8 işçinin ölümüyle sonuçlanan kazanın davasına devam edildi!

Samsun’da bir bakır fabrikasında 8 işçinin ölümü, 12 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazayla ilgili 1’i tutuklu 8 kişinin yargılanmasına devam edildi.!
ihabotihabot 06.11.2014 saat 19:07
 1. Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kurulu Eti Bakır İşletmeleri’nde 22 Kasım 2012 tarihinde meydana gelen olayda, amonyak tankının kapağının çökmesi sonucu 8 işçi ölmüş, 12 işçi de yaralanmıştı. Olayla ilgili tutuklanan taşeron firma sahibi İlyas A. (39) ile tutuksuz bulunan Eti Bakır Samsun Şube Müdürü Ahmet Ö., Gübre Üretim Müdürü Yahya Kemal B., taşeron firmanın usta başı Hüseyin B., gübre üretim bölümü mühendisi Serdal D., Mali İşler Müdürü Ertuğrul K., ihaleyi alan firma yetkilisi İsmail C. ve denetim firmasının kontrol mühendisi Barış D. (36)’nin 14 yıl ile 105 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

  Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada, tutuklu sanık İlyas A.’nın avukatı müvekkilinin tahliyesini talep ederek, "Dosyadaki dava 1.5 yıldır devam ediyor. Müvekkilim 2 yıla yakındır tutukludur. Diğer sanıklar da aynı suçtan yargılanmaktalar. Diğerleri tutuklu değil, sadece müvekkilim tutukludur. Sanki müvekkilimi TCK 81/1 maddesine göre yargılanıyor gibi intiba oluştu. Çok sayıda delil ve belge dosyaya konuldu. Sorumlu olayın olduğu fabrikayla ilgili deliller var. Dava dosyası 6 aydır bilirkişide. Bir 6 ay daha bilirkişi de olma ihtimali var. Müvekkilimin daha fazla mağdur olmaması için tahliyesini talep ediyorum. Eğer mahkeme aksi kanaatte ise adli kontrol şartları ile tahliye edilsin" dedi.

  Avukatlar ise kazada 1 kişinin de daha sonra ölmesiyle ölü sayasının 8’e çıktığını belirterek tutuksuz olan diğer sanıkların da tutuklanmalarını talep etti. Mahkeme heyeti dosyanın bilirkişiden gelmesinin beklenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken, mevcut delil durumu, olayda 8 kişinin ölümünü göz önünde bulundurarak İlyas A.’nın tahliye talebinin reddine ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 11 gösterim
 • Toplam Seed: 74 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.843 gösterim
 • Viral Puan: 39,57